stat

Firma stworzona dzięki pasji

Zenon Ziaja założył firmę ponad 20 lat temu wspólnie z żoną Aleksandrą.
Zenon Ziaja założył firmę ponad 20 lat temu wspólnie z żoną Aleksandrą. Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku produktów kosmetycznych pochodzi z Gdańska. Firma Ziaja ma już ponad 20 lat. Sprzedaje miesięcznie 3 mln sztuk swoich produktów. Rocznie jest ich ponad 30 milionów.Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków powstała w 1989 roku. Pierwszym produktem jaki firma wypuściła na rynek był krem oliwkowy, który produkowany jest do dnia dzisiejszego.

- Kiedy 20 lat temu wspólnie z żoną Aleksandrą zakładałem firmę, nie przypuszczałem, że odniesie tak wielki sukces - twierdzi Zenon Ziaja, prezes Ziaja Ltd. - Firma powstała z pasji i z chęci stworzenia preparatów leczniczych oraz kosmetyków pielęgnacyjnych o jak najprostszych, zbliżonych do naturalnych, recepturach. Pomogło nam w tym farmaceutyczne wykształcenie i wieloletnie doświadczenie w zawodzie.

W ciągu lat firma Ziaja osiągnęła pozycję jednej z najlepszych firm kosmetycznych w Polsce. Pielęgnacja twarzy, ciała, włosów, higiena intymna- w każdej kategorii jest w czołówce polskiego rynku kosmetycznego. Na ten sukces składa się praca 500-osobowego zespołu.

Obecnie firma oferuje ponad 800 preparatów pielęgnacyjnych oraz leczniczych. Stała się znana również poza granicami Polski. Łączna sprzedaż preparatów ze znakiem Ziaja to ponad 3 mln sztuk miesięcznie.

Rosnąca popularność marki Ziaja spowodowała, że w 2009 roku zakłady produkcyjne Ziaja powiększyły się o kolejne linie produkcyjne, hale magazynowe i laboratoria, zajmując 13 tys. m.kw.
Dodaj zdjęcie do artykułu
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 4)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Moim zdaniem

Strefa start-up

Najczęściej czytane