stat

Safe Scandinavia. Kolejna platforma zmierza do Remontowej

Safe Scandinavia ma dotrzeć do Gdańska w niedzielę lub w poniedziałek.
Safe Scandinavia ma dotrzeć do Gdańska w niedzielę lub w poniedziałek. fot. www.prosafe.com

Do Gdańskiej Stoczni Remontowa trafi wkrótce na remont kolejna platforma. Jest to platforma socjalna Safe Scandinavia, należąca do tej samej firmy, co Safe Caledonia. Jednostka ma zostać doholowana w najbliższą niedzielę lub poniedziałek.


Czy wiedziałe(a)ś, że GSR remontuje platformy?

tak, to kolejna specjalność „Remontowej”

80%

coś słyszałe(a)m na ten temat

10%

nie, myślałe(a)m, że oni zajmują się tylko statkami

10%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 251

Jak się dowiedzieliśmy, platforma zostanie przebudowana i przejdzie niezbędne prace remontowe. Mają one potrwać do marca przyszłego roku. Tak samo, jak w przypadku Safe Caledonii remont wymagać będzie podniesienia jednostki z wody. Do tej widowiskowej operacji dojdzie najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu (we wtorek lub w środę). Do wydokowania platformy zostanie użyta barka zanurzalna Rem Lift. Została ona kupiona przez stocznię w ubiegłym roku od holenderskiej firmy Smit. Wcześniej służyła głównie do transportowania obiektów morskich, ale nie tylko. Barka, jeszcze jako Giant 4, została użyta przez poprzedniego właściciela do podniesienia wraku rosyjskiego atomowego okrętu podwodnego "Kursk", który zatonął w sierpniu 2000 roku w wyniku eksplozji podczas przygotowywania do odpalenia torped ćwiczebnych. Giant 4, zanim stał się Rem Lift, przeszedł gruntowną modernizację i zyskał nowe funkcje. Teraz barka może podnosić obiekty o masie do ok. 25 tys. ton.

Safe Scandinavia to, podobnie jak Safe Caledonia, której remont Stocznia zakończyła w styczniu tego roku, platforma socjalna, a dokładniej - hotelowa. Jest większa gabarytowo i ma więcej miejsc dla pracowników platform wydobywczych czy poszukiwawczych. Warto zaznaczyć, że jest to kolejne już zlecenie dla tego armatora. Safe Scandinavia będzie czwartą platformą, którą wyremontuje Gdańska Stoczni Remontowa - oprócz Safe Caledonii, wcześniej w dokach stoczni remont przeszły platformy Safe Esbjerg i Safe Bristolia.

Poprzednia platforma tego samego armatora, czyli Safe Caledonia.


Zobacz jak wygląda operacja wydokowania na przykładzie platformy Safe Caledonia.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (35)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Moim zdaniem

Strefa start-up

Najczęściej czytane